Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Kód: TT0149
Značka: Misuzu Hasami
1 290 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Clipper pro úpravu bonsají, stříhání bylinek a papíru, nezbytnost v krejčovské dílně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nigiri Basami jsou v Japonsku nejběžnější nůžky. Často se používají při šití a všeobecných ručních pracích v domácnosti či ateliéru. Lze použít na bylinky nebo jiné drobné kuchyňské úkoly (provázek na maso atd.). Při použití se drží u čepele podobně jako pinzetou. Nůžky jsou vyrobeny z uhlíkové oceli. Stejně jako všechny nástroje/nože z uhlíkové oceli mohou rezavět, pokud se o ně nesprávně staráte. Po použití důkladně otřete a vysušte. Pokud plánujete jejich dlouhodobé uložení, doporučujeme je potřít olejem Tsubaki (kameliový olej) nebo minerálním olejem. Časem se na nich vytvoří příjemná patina.

Made in Japan, Miki

Značka/Dílna: Misuzu Hamono 
Model: 501, polished, 105 mm
Délka celkem: 
Délka čepele: 
Ocel: uhlíková

Výroba: Nacházející se ve městě Miki v Japonsku, Misuzu Hamono je známá jako první kovárna, která v roce 1946 vytvořila čepel z uhlíkové oceli nereagující na rez s vnějšími vrstvami z nerezové oceli (technika Sanmai). Zakladatelem byl pan Suzuki Shinji. Díky speciální konstrukci čepele lze dosáhnout extrémně ostrého ostří a vnější vrstva z nerezové oceli stále chrání ocel proti korozi a poškození. Pan Miyawaki, třetí generace v rodině Misuzu Hamono, prošel školením v proslulém nožířském městě Sakai, a v roce 2006 se stal hlavním nožířem v Misuzu Hamono. 

Materiál: uhlíková ocel

Údržba: Ocel s vyšším podílem uhlíku (tzv. uhlíková ocel) nabízí vyšší ostrost, snazší broušení, avšak vyžaduje oproti nerezu větší péči. Čepel z uhlíkové oceli udržujte po použití čistou a suchou. Při delším skladování doporučujeme zakonzervovat vhodným olejem. Případná tvorba patiny je u uhlíkové oceli běžným jevem a nejedná se o vadu materiálu. Po práci vždy očistěte a udržujte v suchu. 

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Odesíláme do 24 hodin

Odesíláme nejpozději následující pracovní den od objednání. Doručení do 2-4 pracovní dnů přes Zásilkovnu.
Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Showroom v Praze

Objednaný nástroj si můžete vyzvednout ten samý den v našem vršovickém showroomu.
Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Expresně po Praze

Váš nástroj doručíme do 2 hodin od objednání.
Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Zahrady: Beata Alexová & Plevel

Každý, kdo navštívil náš showroom, si mohl všimnout jedinečných květinových aranžmá. Všechny rostlinky nám pravidelně přináší Beata, která je zároveň i pěstuje na své vlastní zahradě. Pod značkou Plevel tvoří už několik let kytice, všemožné instalace, věnce nebo třeba ikebanu.
Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Nebe, země a člověk: Tajemství ikebany

Nechte se vnést do světa ikebany, kde květiny nejsou jen okrasou, ale symbolem spojení s přírodou. Jak tato forma aranžování vznikla? Jak se přístup k ní změnil v moderním světe? A jak vám může k vytvoření vaší první ikebany pomoct Tokyo Tools?
Nigiri Basami Clipper 105mm od Misuzu

Zahrady: Floristka kinoko studio

Vázat krásné přírodní kytice z divokých květin chce nejen estetické cítění a um, ale taky velkou vášeň a chuť neustále objevovat nová místa, kde takové rostliny kvetou. A to všechno Bára, která tvoří pod značkou kinoko studio, má. 

How to sharpen

Product reel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Misuzu Hasami se nachází ve městě Ono v prefektuře Hjógo, severně od města Miki. Miki je nejznámějším japonským výrobním centrem truhlářského nářadí, kde se vyrábějí pily, hoblíky, srpy, dláta a další, zatímco Ono je známé především nůžkami a počítadly. Společnost Misuzu Hasami byla založena v roce 1949 a nabízí výrobky s vynikající ostrostí a trvanlivostí, zdokonalené úspěšnou kombinací tradice a nejmodernější technologie. Specializuje se především na krejčovské nůžky a japonské nůžky Nigiri. Japonské nigiri jsou nejstarší formou nůžek: jsou kované z jednoho kusu oceli, jsou výjimečně lehké a pohodlně se drží. V Misuzu jejich výroba probíhá ručně, za použití tradičních technik předávaných z generace na generaci.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz