Kuchyňské nůžky Master 8" od Pallarés Solsona

Kód: TT0272
Sale New Item
1 190 Kč –20 %
01 tokyo tools pallares solsona master kitchen scissors 20
1 190 Kč –20 % 950 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Robustní, praktické a odolné kuchyňské nůžky z nerezové oceli se symetrickou rukojetí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Robustní, praktické a odolné kuchyňské nůžky z nerezové oceli se symetrickou rukojetí. V kuchyni zvládnou opravdu vše, od stříhání měkkých a jemných potravin, jako jsou bylinky nebo olivy, až po krájení drůbeže, provázku, pečícího papíru nebo některých druhů zeleniny. Obě čepele jsou velmi ostré, přičemž jedna je hladká a druhá má drobné vroubky. Jejich velikou výhodou je také dlouhá životnost, kterou ještě podpoříte nabroušením čepelí každých několik let a kapkou oleje na spojovací šroub každých několik měsíců. Při broušení lze šroub jednoduše rozebrat, nebo kdykoliv utáhnout.

Made in Spain

Značka: Pallarés Solsona
Typ oceli: nerezová ocel
Délka čepele: 8 cm
Celková délka: 20 cm

Výroba: Nožířství v Solsoně má dlouhou tradici sahající až do 16. století. Firma Pallarès, založená v roce 1917, je dnes posledním svědkem slavného průmyslu výroby nožů ve městě. Průmysl zažil svůj největší rozmach v 18. století, kdy ve městě existovalo 24 dílen, které byly součástí cechu svatého Eligia, patrona nožířů. Firma Pallarès byla založena bratry Lluísem a Carlesem Pallarèsem Canalem, kteří se brzy proslavili kvalitními noži, jež prodávali v regionu Solsonés, a také v provinciích Barcelona a Girona.

Údržba: Ideální je ruční mytí, ale jsou vhodné i do myčky. Nezapomeňte vyjmout a vysušit, jakmile prací cyklus skončí. Nikdy nenechávejte své nůžky mokré nebo špinavé.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

01_tokyo_tools_pallares_solsona_small

Nožířství v Solsoně má dlouhou tradici sahající až do 16. století. Firma Pallarès, založená v roce 1917, je dnes posledním svědkem slavného průmyslu výroby nožů ve městě. Průmysl zažil svůj největší rozmach v 18. století, kdy ve městě existovalo 24 dílen, které byly součástí cechu svatého Eligia, patrona nožířů. Firma Pallarès byla založena bratry Lluísem a Carlesem Pallarèsem Canalem, kteří se brzy proslavili kvalitními noži, jež prodávali v regionu Solsonés, a také v provinciích Barcelona a Girona. V 60. letech 20. století se firma dostala do rukou bratrů Jesúse a Julia Pallarès Moncunilla, Lluísových dětí. To přineslo modernizaci firmy a rozšíření trhu po celém Španělsku. K polovině 80. let zbývaly pouze dvě nožířské dílny a na začátku 90. let fungovala už jen jedna - Cuchillería Pallarès. Na začátku nového století převzala vedení firmy třetí generace. Modernizace a adaptace na nové technologie pokračovaly a trh se rozšířil i do Francie, Švýcarska, Německa a několika jihoamerických zemí. Celou dobu své existence si Cuchillería Pallarès vybírala a stále vybírá materiály s cílem dosáhnout nejvyšší kvality, a jejím hlavním cílem je stále kvalita ostří, a proto jsou všechny nože broušeny ručně. I přes veškeré obtíže se Pallarès dokázal přizpůsobit proměnlivým časům, aniž by ztratil své kořeny v tradičním nožířském řemesle města Solsona.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz