Lopata Asaka Gold P310

Kód: TT0311
New Item
1 990 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Zahradní lopata vyráběná přímo v Japonsku od značky Asaka. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský výrobce Asaka si jako své logo zvolil zlatého slona držícího rýč, který je symbolem síly, jednoduchosti použití a nohou pevně ukotvených na zemi. Tyto vlastnosti pak přenáší do všech svých výrobků, včetně ikonických zlatých lopat. Lopata má silné celoocelové tělo a velkorysou hlavu navrženou pro efektivní nabírání. Společnost Asaka čerpá ze své 300 leté tradice a kombinuje ji se specializovanou strojní výrobou. Používá vlastní sofistikovanou technologii tepelného zpracování, která dodává čepelím jejích lopat a rýčů tvrdost i pružnost. Úchopová část je navržena pro snadnou manipulaci. Jemné drážky na rukojeti a násadě zajišťují protiskluzovou funkci a pohodlné nošení. Lopata je ideální pro nabírání zeminy, štěrku atd. Využití najde na zahradě, na chatě, ale také na stavbě nebo při terénních úpravách.


Výroba: Japonsko
Značka: Asaka
Model: Gold
Délka celkem: 1050 mm
Rozměr hlavy: 275 x 367 mm
Váha: 2200 g

Materiál: Lopata je z vyrobena z lakované oceli.

Asaka
Japonská firma Asaka byla založena v roce 1661 jako velkoobchodník s ostrými nástroji a příbory, například kuchyňskými noži, v době, kdy v Japonsku ještě žili samurajové. Když se země otevřela Západu, někdy na počátku 90. let 19. století, začal tehdejší prezident společnosti v očekávání budoucího nárůstu strojírenské a stavební činnosti vyvíjet lopaty. Od roku 1905 Asaka používá své logo - zlatého slona držícího v chobotu lopatu, které symbolizuje sílu a flexibilitu, pevně stojící nohama na zemi. Společnost dodnes sídlí v místě svého vzniku, městě Sakai (prefektura Osaka) a všechny produkty vyrábí ve svých japonských fabrikách. Při výrobě čerpá ze své více než 300leté tradice a používá vlastní sofistikovanou technologii tepelného zpracování, která dodává čepelím jejích lopat a rýčů tvrdost i pružnost.

Lopata Asaka Gold P310

Dílny: Nožířství Hanuljak Knives

Jeden je vyučený umělecký kovář, druhý umělecký truhlář. Dneska bratry Kamila a Michala najdete v jejich kovárně, kde se věnují výrobě ručně kovaných nožů. Rozpoznatelné jsou díky unikátní kresbě na čepeli, která vzniká vrstvením materiálů při výrobě damaškové oceli. 
Lopata Asaka Gold P310

Kenzan, ikebana a wabi sabi v reálnom živote

Nevie sa úplne, kto prišiel s technikou kenzan-ikebany ako prvý. Keď sa bavíme o histórii kenzanu, orientačne sa dostaneme niekde k roku 1915 ad. V literatúre sa spomína, že niekedy okolo roku 1914 ad. 
Lopata Asaka Gold P310

Značky: Kvalitní krejčovství v podání Merchant & Mills

Před více než desetiletím vznikla v Anglii značka Merchant & Mills stojící právě na těchto hodnotách, která se specializuje na výrobu ručních nástrojů pro krejčovství a distribuci pečlivě vybraných udržitelných látek pro zakázkovou výrobu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Japonská firma s více než 300letou historií sahající až do éry Kanbun dodnes sídlí v místě svého vzniku, městě Sakai (prefektura Osaka). Zakladatel byl významý prodejce s čepelemi a noži, který se proslavil pod jménem Takara Nagahisa. V době mezi samurajskými válkami a následných přírodním katastrofami (požáry, zemětřesení, záplavy) se začal profilovat jako obchodník s nářadím pro manuální těžbu a pozemní stavitelství. 

Když se následně Japonsko otevřelo kontaktu se západem, přístav v Sakai se stal důležitou kontaktní a obchodní zónou pro západní Evropu. Během osvíceného období panování císaře Meidži se profilovala Asaka Industries jako progresivní firma japonského střihu s přísnou hierarchií a jasnými postupy při výrobě stále náročnějších a technicky vyspělejších produktů. Odkaz původu a filozofie ale nadále zůstává. Zojirushi, zlatý slon držící v chobotu lopatu, je symbolem firmy Asaka Industries již po více než 300 let.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz