Rýč Asaka Red P200

Kód: TT0021
1 490 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Zahradní rýč vyráběný přímo v Japonsku od značky Asaka. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonský výrobce Asaka si jako své logo zvolil zlatého slona držícího rýč, který je symbolem síly, jednoduchosti použití a nohou pevně ukotvených na zemi. Tyto vlastnosti pak vkládá do všech výrobků a jejich zlatý rýč je toho skvělým příkladem. Jeho síla spočívá v robustním celoocelovém těle a ostrosti jeho hlavice, s níž snadno proniká i do tvrdé nebo kamenité půdy. Společnost Asaka čerpá ze své 300leté tradice a používá vlastní sofistikovanou technologii tepelného zpracování, která dodává čepelím jejích lopat a rýčů tvrdost i pružnost. Úchopová část je navržena pro snadnou manipulaci. Jemné drážky na rukojeti a násadě zajišťují protiskluzovou funkci a pohodlné nošení. Rýč pro kopací a nabírací práce najde uplatnění na zahradě, na stavbách, v zemědělství nebo při úpravách terénu.

Detail

Výroba: Japonsko
Značka: Asaka
Model: Gold
Délka celkem: 970 mm
Rozměr hlavy: 232 x 292 mm
Váha: 1800 g

Asaka

Japonská firma Asaka byla založena v roce 1661 jako velkoobchodník s ostrými nástroji a příbory, například kuchyňskými noži, v době, kdy v Japonsku ještě žili samurajové. Když se země otevřela Západu, někdy na počátku 90. let 19. století, začal tehdejší prezident společnosti v očekávání budoucího nárůstu strojírenské a stavební činnosti vyvíjet lopaty. Od roku 1905 Asaka používá své logo - zlatého slona držícího v chobotu lopatu, které symbolizuje sílu a flexibilitu, pevně stojící nohama na zemi. Společnost dodnes sídlí v místě svého vzniku, městě Sakai (prefektura Osaka) a všechny produkty vyrábí ve svých japonských fabrikách. Při výrobě čerpá ze své více než 300leté tradice a používá vlastní sofistikovanou technologii tepelného zpracování, která dodává čepelím jejích lopat a rýčů tvrdost i pružnost.

Materiál

Rýč je z vyroben z lakované oceli.

Údržba

 

Rýč Asaka Red P200

Odesíláme do 24 hodin

Odesíláme nejpozději následující pracovní den od objednání. Doručení do 2-4 pracovní dnů přes Zásilkovnu.
Rýč Asaka Red P200

Showroom v Praze

Objednaný nástroj si můžete vyzvednout ten samý den v našem vršovickém showroomu.
Rýč Asaka Red P200

Expresně po Praze

Váš nástroj doručíme do 2 hodin od objednání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Japonská firma s více než 300letou historií sahající až do éry Kanbun dodnes sídlí v místě svého vzniku, městě Sakai (prefektura Osaka). Zakladatel byl významý prodejce s čepelemi a noži, který se proslavil pod jménem Takara Nagahisa. V době mezi samurajskými válkami a následných přírodním katastrofami (požáry, zemětřesení, záplavy) se začal profilovat jako obchodník s nářadím pro manuální těžbu a pozemní stavitelství. 

Když se následně Japonsko otevřelo kontaktu se západem, přístav v Sakai se stal důležitou kontaktní a obchodní zónou pro západní Evropu. Během osvíceného období panování císaře Meidži se profilovala Asaka Industries jako progresivní firma japonského střihu s přísnou hierarchií a jasnými postupy při výrobě stále náročnějších a technicky vyspělejších produktů. Odkaz původu a filozofie ale nadále zůstává. Zojirushi, zlatý slon držící v chobotu lopatu, je symbolem firmy Asaka Industries již po více než 300 let.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz