Zahnuté půlkruhové dláto od Stryi

Kód: TT0249
New Item
Značka: Stryi
2 230 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Půlkruhové dláto je vhodné zejména pro vyřezávání těžko dostupných míst a větších otvorů. Ohnutí dláta umožňuje pohodlnou práci, aniž by se rukojeť dotýkala výrobku. Je ideální zejména pro výrobu dřevěných lžící, naběraček, hrnků nebo misek. Vhodné jak pro začátečníky, tak i do rukou profesionálů. Čepel je vyrobena z kvalitní uhlíkové oceli, rukojeť je dubová s ochrannou vrstvou lněného oleje. Dláto má o něco větší rukojeť, přesto díky svému tvaru padne do malých i větších rukou. Využijete pro práci s měkkým i tvrdým dřevem. Nástroj je dodáván v kartonové krabičce, nabroušený a připravený k používání.

Materiál

Čepel je z vyrobena z uhlíkové oceli. Jedná se o vysoce kvalitní uhlíkovou ocel, odolnou a snadno brousitelnou. Rukojeť je z dubu ošetřeného lněným olejem. Na obou částech se objevuje používáním a léty příjemná přirozená patina.

Údržba

Ocel s vyšším podílem uhlíku nabízí vyšší ostrost, snazší broušení, avšak vyžaduje oproti nerezu větší péči. Čepel z uhlíkové oceli udržujte po použití čistou a suchou. Při delším skladování doporučujeme zakonzervovat vhodným, například kaméliovým olejem. Případná tvorba patiny je u uhlíkové oceli běžným jevem a nejedná se o vadu materiálu. 

Detail

Výroba: Ukraina
Značka: Stryi
Model: Large Bent Chisel
Délka celkem: 300 mm
Šířka čepele: 40 g


 Stryi

STRYI je prvním ukrajinským výrobcem řezbářských nástrojů. Firma byla založena v roce 2009 a její název se shoduje s názvem města, odkud pochází - Stryi, v západní části Ukrajiny. Jejich výroba je zaměřena na řezbářské a dřevoobráběcí nástroje a navazuje tak na tradici přetrvávající zejména v okolí Karpatských hor. Ve výrobě si Stryi udržuje plnou kontrolu nad každou její fází, od přípravy šablony a tvarování až po tepelné zpracování, leštění, ostření a seřizování. 

Výroba

Ve výrobě si Stryi udržuje plnou kontrolu nad každou její fází, od přípravy šablony a tvarování až po tepelné zpracování, leštění, ostření a seřizování.

Zahnuté půlkruhové dláto od Stryi

Dílny: Tereza Talichová & Tititi

Když člověk vejde do jejího ateliéru v pražském Mánesu, neubrání se úsměvu. Každá z vystavených autorských figurek, které Tereza s láskou tvoří, je plná barev a téměř dětské rozpustilosti. Díky svému osobitému stylu jsou na české umělecké a designérské scéně nepřehlédnutelné.
Zahnuté půlkruhové dláto od Stryi

Tool Box pro všechny vaše hobby

Že je Tool Box sexy bytový i módní doplněk už dávno víme. Možností jeho využití jsou nekonečné a inspirace není nikdy dost. Proto vám sdílíme další hromadu nápadů, jak vám může designový box posloužit v každodenním životě. Je totiž skvělým parťákem pro všechny vaše koníčky. No fakt – mrkejte! 
Zahnuté půlkruhové dláto od Stryi

Koža ako udržateľný materiál

Koža je jedným z najstarších a najuniverzálnejších materiálov, ktoré ľudstvo používa na výrobu rôznych produktov. Okrem toho, že je koža tradičným materiálom na výrobu oblečenia, obuvi a doplnkov, je tiež jedným z najtrvácnejších materiálov. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je koža udržateľný materiál a ako sa o ňu správne starať.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz