Japonské truhlářské dláto Hidari Nagasuke
Kód: TT0012_3Související produkty
Detailní popis produktu
Japonská ručně vyráběná truhlářská dláta. Hidari Nagasuke jsou ukázkou tradic a japonského kovářství. Dvouvrstvá čepel je kována ručně, tzv. metodou kovářského sváření. Jádro je vyrobeno z měkčího materiálu, obal/ostří je pak z karbonové oceli. Čepele prochází finálním potahem protikorozní černé vrstvy niklu, čímž je ještě zvýšena ochrana. Krk je proveden ze železa pohlcující nárazy a dřevěná rukojeť z japonského červeného dubu.
Dílna: Iwasaki Chisel Factory
Značka: Hidari Nagasuke
Šířka čepelí: 3,6,9,12,15,18,24,27,30,36,42 mm
Tvrdost čepele: 60 RC
Váha: 150-250 g
Užití: Určeno pro práci s měkkým i tvrdým dřevem. Možno používat s dřevěnou paličkou i kovovými kladivy.
Výroba: Truhlářská dláta Hidari Nagasuke jsou původními produkty z japonského města Miki. Kusová ruční výroba probíhá v dílně Iwasaki Chisel Factory a práce u jednotlivých typů produktů vede vždy kovářský mistr s desítkami let zkušeností. Původní základy si drží dodnes i prvotní zpracování ocele vycházející z prastarého postupu "Tatara".
Materiál: Jádro čepele je dvouvrstvá uhlíková ocel, potaženo ochrannou niklovou vrstvou. Pro rukojeť se používá červený japonský dub.
Údržba: Broušení je ideální provádět mokrou metodou za pomoci japonských brusných kamenů.
Product reel
Iwasaki Chisel Factory je japonská dílna sídlící ve městě Miki v prefektuře Hyogo. Spadá pod volné uskupení špičkových výrobců kovářských a tesařských nástrojů, které jsou někdy společně označovány jako Miki Hardware nebo Banshu Miki Uchihamono. Miki patří mezi nejstarší a nejproslulejší města japonských kovářů a dnes tak funguje i jako prodejní a kvalitativní značka. Výroba produktů v Iwasaki Chisel Factory probíhá ručně. Prvotní zpracování ocele vychází z více než 1000 let staré techniky Tatara. Jedná se o specifické zpracování tvrdých železitých písků a hrudek týmem kovářů, kteří v peci taví rudu bez přestávky až 70 hodin. Následné kutí, kalení probíhá rovněž dle tradičních technik, a to až po finální úpravy produktu jako je broušení čepelí, lakování dřeva nebo ražbu nebo rytí značek. Dnes jsou kovářské výrobky z Miki stejně jako tradiční japonské výrobní procesy národním kulturní dědictvím.