Plantlovers: Neviditelná botanika městského prostředí

Kód: TT0297
New Item
745 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Kniha Plantlovers. Neviditelná botanika městského prostředí mapuje současný fenomén pokojových rostlin v kontextu aktivit pražské iniciativy Haenke. Zasazuje ho do širších společenských, kulturních a ekonomických souvislostí ve snaze změnit zažité představy o rostlinách - doma i ve veřejném prostoru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Bez rostlin bychom se doslova nemohli ani nadechnout, a přitom jim nevěnujeme zdaleka takovou pozornost, jakou bychom měli. Čím to je a proč jsou rostliny pro lidstvo tak důležité? V této části se mimo jiné dozvíte, jak se tropické rostliny dostali do Evropy, jaké trendy hýbaly (a dodnes hýbou) rostlinami v architektuře a designu nebo jak světovou ekonomikou zahýbal jeden experiment, do kterého se omylem připletlo kapradí. Zkrátka jak vnímáme rostliny my, lidé."

Kniha Plantlovers. Neviditelná botanika městského prostředí mapuje současný fenomén pokojových rostlin v kontextu aktivit pražské iniciativy Haenke. Zasazuje ho do širších společenských, kulturních a ekonomických souvislostí ve snaze změnit zažité představy o rostlinách - doma i ve veřejném prostoru. Doprovází ji dokumentární fotografie Vojtěcha Veškrny, vítěze letošního ročníku cen Czech Grand Design, v unikátním grafickém zpracování typografky Jolany Sýkorové. To vše doplňují rozhovory se zahraničními autory, kurátory a zahradníky jako je britská novinářka Alice Vincent, historička designu Penny Sparke, francouzské designerské studio d-o-t-s nebo módní návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

Vytištěno na papíru Pergraphica s FSC certifikací.

 

Autorka: Alexandra Antih Střelcová 
Vazba: měkká
Počet stran: 240
Rozměry: 10,5 x 29,5 cm
Rok vydání: 2022
Jazyk: Český  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz