Nůžky Mini Okubo Pink

Kód: TT0005
Značka: Toyama Hamono
1 990 Kč
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Japonské nůžky vyrobené kováři v Sanjo v prefektuře Niigata. Klasický tradiční japonský design s rukojetí ve tvaru smyčky. Model ve velikosti mini s delším ostřím.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonské nůžky vyrobené kováři v Sanjo v prefektuře Niigata. Klasický tradiční japonský design s rukojetí ve tvaru smyčky. Model ve velikosti mini s delším ostřím. Primárně navrženy pro aranžování květin Ikebana. S krátkým zaobleným, ale špičatým okrajem čistě odděluje květinová vlákna, což vede k lepší absorpci vody (clean cut, sharp edge). Díky délce čepele je ideální pro detailní práci, ale není vhodný pro silné větve. Lze je použít nejen pro ikebany, ale pro obecné aranžování květin a zahradnictví, stejně jako pro práci s bonsajemi. Vyrobeny z oceli s vysokým podílem uhlíku, diky které jsou nužky dokonale ostré a snadno brousitelné. 

Značka: Toyama Hamono
Model: Mini Okubo T201PG
Délka ostří: 70 mm
Délka celkem: 130 mm

Váha: 100 g

Užití: Víceúčelové, vhodné pro začátečníky. Nepoužívejte na silnější dřevnaté části, jinak hrozí poškození.

Výroba: Vyrábí Toyama Hamono, tradiční výrobce nůžek se sídlem v Sanjo Niigata v Japonsku. Společnost byla založena v Sanjo, městě známém kovářským řemeslem, v roce 1861. Jejich metody vycházejí z výrobních metod japonských mečů (KATANA) a ruční výrobou zahradnických nůžek a nůžek se zabývá již téměř 160 let. Značka se těší pověsti po celém Japonsku a ve světě díky výrobě vynikajících zahradnických nůžek.

Materiál: Nůžky jsou vyráběny z oceli s vysokým podílem uhlíku. Ten dodává materiálu vyšší tvrdost, velmi dobrou odolnost a možnost dosáhnout extrémního ostrosti. V průběhu času se může objevit patina, která ale nesnižuje funkci. Při nesprávné údržbě je materiál náchylný k rezu nebo odlamování.

Údržba: Ocel má vyšší podíl uhlíku, je tedy nutné o čepele pečovat. Po práci vždy očistěte a udržujte nůžky v suchu. Dle míry používání pravidelně natřete olejem, nechte oschnout a dosušte. Můžete využít naši nabízenou sadu pro údržbu.

Poznámka: Dodáváno v dárkovém balení. Součástí je ochranný kryt čepele.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 toyama_hamono_okubo_tokyo_tools_lifestyle

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DOMA
Hmotnost: 0.2 kg

Toyama Hamono dílna

Toyama Hamono nůžky

toyama hamono brand banner 2

HIDEHISHA TOYAMA HAMONO je tradiční značka vynikající v segmentu drobného zahradního náčiní. První dílna vznikla na severu Japonska v tradiční kovářské oblasti ve městě Sanjo. Firma byla založena roku 1861 a nyní je v rukou již čtvrté generace rodiny, která svůj vzdálený původ datuje až do období Edo. Tehdy z role respektovaných kovářů mečů pro třídu samurajů, dnes Hidehisha přenáší tradici do prostorů zahrad, sadů a volné krajiny.

Zahradní nůžky od Tomaya Hamono jsou i dnes nadále vyráběny ručně. Finální úpravy, ostření i grafické motivy probíhají v duchu tradičních postupů. Primárně zpracovávají ocel s vyšším podílem uhlíku, první tažení probíhá za použití moderních technologií s přesným nastavením teplot a přístupu vzduchu. Finálně je každá čepel doostřena tzv. zpětným ostřením, rukojeť je vyleštěna nebo ponechána v matu a s lehkým stopami brusu. Pro barvení nejsou používány chemické látky a na nůžkách najdete řadu decentních motivů v japonském kanji.

Právě celkové provedení je to, čím si značka Hidehisha Toyama Hamono získala přízeň v Japonsku i jinde po světě. Tvar nůžek je už při prvním osahání zřetelně ergonomický, řemeslná zručnost je vidět na první pohled. Jednotlivé modely se liší nejen svým vzhledem, ale i určením dle užití nebo zkušenosti samotného zahradníka.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz