Sada pro údržbu nůžek Toyama Hamono

Kód: TT0019
Značka: Toyama Hamono
800 Kč
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Speciální sada pro údržbu nůžek od Toyama Hamono. Brousek, olej a plsť.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Speciální sada pro údržbu nůžek od Toyama Hamono. Brousek, olej a plsť.

Určení: Nůžky zhotovené z oceli s vyšším podílem uhlíku potřebují větší pozornost. Uhlík dodává oceli vyšší tvrdost, velmi dobrou odolnost. Současně je možné opakovaně dosahovat po nabroušení extrémní ostrosti. Naopak vysokouhlíkový materiál je náchylný při nesprávném použití k odlamování a rezu. 

Použití: Při každém použití vždy nůžky otřete suchým hadříkem, zbavte je nečistot a držte je v suchu. Pokud nůžky chcete na delší dobu uložit a nebo je používáte často, čistou čepel potřete olejem, nechte lehce zaschnout a následně dosušte plstí. Dle potřeby ostřete čepele tzv. mokrou metodou, tahem po celé délce ostří.

Poznámka: V průběhu času se na materiálu může objevovat patina, která ale nesnižuje funkčnost nůžek nebo snížení kvality materiálu.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DOMA
Hmotnost: 0.2 kg

Toyama Hamono dílna

Toyama Hamono nůžky

toyama hamono brand banner 2

HIDEHISHA TOYAMA HAMONO je tradiční značka vynikající v segmentu drobného zahradního náčiní. První dílna vznikla na severu Japonska v tradiční kovářské oblasti ve městě Sanjo. Firma byla založena roku 1861 a nyní je v rukou již čtvrté generace rodiny, která svůj vzdálený původ datuje až do období Edo. Tehdy z role respektovaných kovářů mečů pro třídu samurajů, dnes Hidehisha přenáší tradici do prostorů zahrad, sadů a volné krajiny.

Zahradní nůžky od Tomaya Hamono jsou i dnes nadále vyráběny ručně. Finální úpravy, ostření i grafické motivy probíhají v duchu tradičních postupů. Primárně zpracovávají ocel s vyšším podílem uhlíku, první tažení probíhá za použití moderních technologií s přesným nastavením teplot a přístupu vzduchu. Finálně je každá čepel doostřena tzv. zpětným ostřením, rukojeť je vyleštěna nebo ponechána v matu a s lehkým stopami brusu. Pro barvení nejsou používány chemické látky a na nůžkách najdete řadu decentních motivů v japonském kanji.

Právě celkové provedení je to, čím si značka Hidehisha Toyama Hamono získala přízeň v Japonsku i jinde po světě. Tvar nůžek je už při prvním osahání zřetelně ergonomický, řemeslná zručnost je vidět na první pohled. Jednotlivé modely se liší nejen svým vzhledem, ale i určením dle užití nebo zkušenosti samotného zahradníka.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz