Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Kód: TT0140
1 250 Kč 1 033,06 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (>5 ks)
Možnosti doručení

Ručně vyráběný nůž s rukojetí z dubu a čepelí z uhlíkové oceli od Pallarés Solsona.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o půvabný kapesní nůž, který ctí styl značky Pallares. Je jednoduchý, atraktivní a skvěle padne do ruky. Je ideální pro použití při kempování, v zahradě nebo obecně doma či při práci. Skládací nůž Busa od Pallarèse má čepel z uhlíkové oceli a rukojeť obloženou dubem. Je tenký, lehký, přesto robustní a pevný.

Hand made in Spain

Značka: Pallarés Solsona 
Model: Busa
Typ dřeva: dub
Typ oceli: C.S. / uhlíková
Délka čepele: 80 mm

Pozn: Zabaleno v Pallarés dárkovém obalu.

Výroba: Nožířství v Solsoně má dlouhou tradici sahající až do 16. století. Firma Pallarès, založená v roce 1917, je dnes posledním svědkem slavného průmyslu výroby nožů ve městě. Průmysl zažil svůj největší rozmach v 18. století, kdy ve městě existovalo 24 dílen, které byly součástí cechu svatého Eligia, patrona nožířů. Firma Pallarès byla založena bratry Lluísem a Carlesem Pallarèsem Canalem, kteří se brzy proslavili kvalitními noži, jež prodávali v regionu Solsonés, a také v provinciích Barcelona a Girona.

Údržba: Ocel s vyšším podílem uhlíku (tzv. uhlíková ocel) nabízí vyšší ostrost, snazší broušení, avšak vyžaduje oproti nerezu větší péči. Čepel z uhlíkové oceli udržujte po použití čistou a suchou. Při delším skladování doporučujeme zakonzervovat vhodným olejem. Případná tvorba patiny je u uhlíkové oceli běžným jevem a nejedná se o vadu materiálu. Pokud má nůž dřevěnou rukojeť, nedoporučuje se jej dlouhodobě ponechávat ve vodě, protože dřevo se může rozšířit nebo smrštit a poškodit mechanismus nože. S časem čepel i rukojeť získají příjemnou patinu.Po práci vždy očistěte a udržujte v suchu. Pro broušení použijte mokrou metodu na brusném kameni.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

01_tokyo_tools_pallares_solsona_kapesni_nuz_wide_small

Product reel

Product reel 2

01_tokyo_tools_pallares_solsona_small

Nožířství v Solsoně má dlouhou tradici sahající až do 16. století. Firma Pallarès, založená v roce 1917, je dnes posledním svědkem slavného průmyslu výroby nožů ve městě. Průmysl zažil svůj největší rozmach v 18. století, kdy ve městě existovalo 24 dílen, které byly součástí cechu svatého Eligia, patrona nožířů. Firma Pallarès byla založena bratry Lluísem a Carlesem Pallarèsem Canalem, kteří se brzy proslavili kvalitními noži, jež prodávali v regionu Solsonés, a také v provinciích Barcelona a Girona. V 60. letech 20. století se firma dostala do rukou bratrů Jesúse a Julia Pallarès Moncunilla, Lluísových dětí. To přineslo modernizaci firmy a rozšíření trhu po celém Španělsku. K polovině 80. let zbývaly pouze dvě nožířské dílny a na začátku 90. let fungovala už jen jedna - Cuchillería Pallarès. Na začátku nového století převzala vedení firmy třetí generace. Modernizace a adaptace na nové technologie pokračovaly a trh se rozšířil i do Francie, Švýcarska, Německa a několika jihoamerických zemí. Celou dobu své existence si Cuchillería Pallarès vybírala a stále vybírá materiály s cílem dosáhnout nejvyšší kvality, a jejím hlavním cílem je stále kvalita ostří, a proto jsou všechny nože broušeny ručně. I přes veškeré obtíže se Pallarès dokázal přizpůsobit proměnlivým časům, aniž by ztratil své kořeny v tradičním nožířském řemesle města Solsona.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz