Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Kód: TT0140
1 250 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Ručně vyráběný nůž s rukojetí z dubu a čepelí z uhlíkové oceli od Pallarés Solsona.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o půvabný kapesní nůž, který ctí styl značky Pallares. Je jednoduchý, atraktivní a skvěle padne do ruky. Je ideální pro použití při kempování, v zahradě nebo obecně doma či při práci. Skládací nůž Busa od Pallarèse má čepel z uhlíkové oceli a rukojeť obloženou dubem. Je tenký, lehký, přesto robustní a pevný.

Hand made in Spain

Značka: Pallarés Solsona 
Model: Busa
Typ dřeva: dub
Typ oceli: C.S. / uhlíková
Délka čepele: 80 mm

Pozn: Zabaleno v Pallarés dárkovém obalu.

Výroba: Nožířství v Solsoně má dlouhou tradici sahající až do 16. století. Firma Pallarès, založená v roce 1917, je dnes posledním svědkem slavného průmyslu výroby nožů ve městě. Průmysl zažil svůj největší rozmach v 18. století, kdy ve městě existovalo 24 dílen, které byly součástí cechu svatého Eligia, patrona nožířů. Firma Pallarès byla založena bratry Lluísem a Carlesem Pallarèsem Canalem, kteří se brzy proslavili kvalitními noži, jež prodávali v regionu Solsonés, a také v provinciích Barcelona a Girona.

Údržba: Ocel s vyšším podílem uhlíku (tzv. uhlíková ocel) nabízí vyšší ostrost, snazší broušení, avšak vyžaduje oproti nerezu větší péči. Čepel z uhlíkové oceli udržujte po použití čistou a suchou. Při delším skladování doporučujeme zakonzervovat vhodným olejem. Případná tvorba patiny je u uhlíkové oceli běžným jevem a nejedná se o vadu materiálu. Pokud má nůž dřevěnou rukojeť, nedoporučuje se jej dlouhodobě ponechávat ve vodě, protože dřevo se může rozšířit nebo smrštit a poškodit mechanismus nože. S časem čepel i rukojeť získají příjemnou patinu.Po práci vždy očistěte a udržujte v suchu. Pro broušení použijte mokrou metodu na brusném kameni.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

01_tokyo_tools_pallares_solsona_kapesni_nuz_wide_small

Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Odesíláme do 24 hodin

Odesíláme nejpozději následující pracovní den od objednání. Doručení do 2-4 pracovní dnů přes Zásilkovnu.
Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Showroom v Praze

Objednaný nástroj si můžete vyzvednout ten samý den v našem vršovickém showroomu.
Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Expresně po Praze

Váš nástroj doručíme do 2 hodin od objednání.
Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Značky: Nadčasové nože Pallarés Solsona

Katalánské nožířství nabízí nože s duší, které potěší i ty nejnáročnější z vás. Nadšencům do tradičních značek s dlouholetou historií rukodělné výroby při pohledu na jejich produkty srdce zaplesá radostí. A jaké že jsou hlavní rozdíly mezi nerezovou a uhlíkovou ocelí, ze které Pallarés Solsona své nadčasové kusy vyrábí? 
Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Ako správne uskladniť svoje pracovné nástroje

Pracovné nástroje predstavujú neoddeliteľnú súčasť nášho každodenného pracovného života, či ich už používame profesionálne, na remeselné práce, alebo na bežné domáce opravy. Správne skladovanie je kľúčové pre dlhodobé zachovanie ich funkčnosti a bezpečnosti. 
Zavírací nůž Pallarés Solsona s dubovou rukojetí

Higonokami: Japonské nože s bohatou historií

V hlubokých kořenech japonského řemeslného dědictví se skrývá jedinečný kapesní nůž Higonokami. Jeho příběh sahá až do 19. století. Od té doby se stal symbolem japonské tradice a kultury, přežil obtíže válek a okupace, aby nakonec znovu získal svou popularitu mezi lidmi po celém světě.

Product reel

Product reel 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

01_tokyo_tools_pallares_solsona_small

Nožířství v Solsoně má dlouhou tradici sahající až do 16. století. Firma Pallarès, založená v roce 1917, je dnes posledním svědkem slavného průmyslu výroby nožů ve městě. Průmysl zažil svůj největší rozmach v 18. století, kdy ve městě existovalo 24 dílen, které byly součástí cechu svatého Eligia, patrona nožířů. Firma Pallarès byla založena bratry Lluísem a Carlesem Pallarèsem Canalem, kteří se brzy proslavili kvalitními noži, jež prodávali v regionu Solsonés, a také v provinciích Barcelona a Girona. V 60. letech 20. století se firma dostala do rukou bratrů Jesúse a Julia Pallarès Moncunilla, Lluísových dětí. To přineslo modernizaci firmy a rozšíření trhu po celém Španělsku. K polovině 80. let zbývaly pouze dvě nožířské dílny a na začátku 90. let fungovala už jen jedna - Cuchillería Pallarès. Na začátku nového století převzala vedení firmy třetí generace. Modernizace a adaptace na nové technologie pokračovaly a trh se rozšířil i do Francie, Švýcarska, Německa a několika jihoamerických zemí. Celou dobu své existence si Cuchillería Pallarès vybírala a stále vybírá materiály s cílem dosáhnout nejvyšší kvality, a jejím hlavním cílem je stále kvalita ostří, a proto jsou všechny nože broušeny ručně. I přes veškeré obtíže se Pallarès dokázal přizpůsobit proměnlivým časům, aniž by ztratil své kořeny v tradičním nožířském řemesle města Solsona.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz