Japonský kapesní nůž Kotoh Wenge

Kód: TT0047
Značka: Yoshimi Kotoh
1 390 Kč 1 148,76 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (>5 ks)
Možnosti doručení

Kapesní nůž kombinující japonské tradiční nožířství a moderní gentlemanský look. Ruční kusová výroba v podání Yoshimi Kotoha probíhá v jeho soukromé dílně na ostrově Kjůšu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ruční kusová výroba kapesních nožů panem Yoshimi Kotohem. Každý kus je originál a je dodáván v koženém prošívaném pouzdru. Čepel s ruční pojistkou je tvořena japonskou nerez ocelí VG10, do které je vytepána značka. Hladká žíhaná rukojeť je z tvrdého tropického dřeva Wenge - roste v centrální Africe a má charakteristické tmavé a světlé tracheje, které dávají výrobkům nezaměnitelný vzhled.

Značka: Yoshimi Kotoh
Model: Wenge
Typ dřeva: tropické africké dřevo
Typ oceli: VG10
Tvrdost oceli: 60 HRC
Délka čepele: 60 mm
Délka rukojeti: 87 mm
Délka celkem: 147 mm
Váha: 20 g

Užití: kapesní nůž

Výroba: Yoshimi Kotoh je soukromý nožíř z japonského ostrova Kjůšu. V současnosti se soustředí na zakázkovou výrobu pro butikové prodejce v Japonsku a po světě. S výrobou nožů má více než 40letou zkušenost a je členem Japanese Knife Guild. Dříve působil u obranných vojenských složek.

Materiál: Čepel se vyrábí z japonské nerez oceli VG10 a je zasazena do dřevěné rukojeti vyrobené z afrického tropického dřeva Wenge. Jedná se o velmi trvanlivé, tvrdé dřevo. 

Údržba: Docela tuhá akce mechanismu, která se časem povolí, lze dotáhnout skrze šroubek u krkuPo práci vždy očistěte a udržujte v suchu. Dle míry používání pravidelně natřete strojařským olejem, nechte oschnout a dosušte. Pro broušení použijte mokrou metodu na brusném kameni. Pokud byste chtěli pečovat o dřevěnou rukojeť, ideální jsou oleje pro dřeva typu eben, teak apod.

Poznámka: Každý nůž je originál s odlišným zbarvením, strukturou a finálním opracováním dřeva Wenge. Součastí je kožené prošívané pouzdro, opět vždy s mírně odlišnou barvou a strukturou. Nůž nepoužívejte k páčení a nenamáhejte bokem, aby se čepel nevylomila z dřevěné rukojeti.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

kotoh japonsky kapesni nuz tokyo tools praha 01

 kotoh wenge set wide 1

Pokud si přejete světlejší / tmavší odstín dřeva, napište nám to do poznámky k objednávce. Nebo si je přijďte všechny prohlédnout a vybrat přímo do našeho showroomu ve Vršovicích.

Produktový Mood

Yoshimi Kotoh je soukromý nožíř z japonského ostrova Kjůšu. V současnosti se soustředí na zakázkovou výrobu pro butikové prodejce v Japonsku a po světě. S výrobou nožů má více než 40letou zkušenost a je členem Japanese Knife Guild. Dříve působil u obranných vojenských složek.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz