Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Kód: TT0119
8 870 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Krásná ručně vyrobená sada pil od Daizo Mitsukawy, považovaného za nejlepšího výrobce pil v dnešním Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato řada tradičně vyráběných a relativně malých pil je určena pro ty, kteří se věnují precizní truhlařině. Pily mají kalené čepele, které umožňují velmi čisté řezy v mnoha různých aplikacích při pracích na menších projektech. Pro snadnější rozlišení pil určených pro různé druhy řezů jsou na rukojetích umístěny symboly, které naznačují jejich zamýšlené použití. Tyto pily jsou lehké jako pírko a navíc jsou potěšením pro oko i ruku.

Made in Japan

Značka: Daizo Mitsukawa
Sada obsahuje: Kataba Crosscut, Kataba Ripcut, Kataba Diagonalcut, Flush Cutting Saw, Keyhole Saw, plátěný obal

Výroba: Daizo Mitsukawa, narozený v roce 1961, žije a pracuje v městě Miki v prefektuře Hyogo. Je jedním z mladších kovářů pil v Japonsku a převzal kovárnu po svém otci, aby přenesl tradici do nové generace.

Materiál: Pilový list z oceli nabízí extrémní ostrost, tvrdost a odolnost. Díky tomu je možné dosáhnout velmi přesného a hladkého řezu. Současně je zapotřebí jistota a zkušenost s používáním japonských pilek. Úzký list je náchylný při nesprávném užívání ke zlomení. 

Údržba: Po práci je dobré pilu vyčistit. Udržujte v suchu. Občas potřete olejem.

Poznámka: Pilový list je náchylný při nesprávném užití ke zlomení. Přílišný boční tlak nebo ohýbání vedou k poškození. Doporučuje se řezat suché dřevo. Jedná se o profesionální nástroj. Na zlomení pily se záruka nevztahuje.


Poznámka: Dodáváno v originálním balení.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Odesíláme do 24 hodin

Odesíláme nejpozději následující pracovní den od objednání. Doručení do 2-4 pracovní dnů přes Zásilkovnu.
Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Showroom v Praze

Objednaný nástroj si můžete vyzvednout ten samý den v našem vršovickém showroomu.
Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Expresně po Praze

Váš nástroj doručíme do 2 hodin od objednání.
Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Dílny: Nožířství Hanuljak Knives

Jeden je vyučený umělecký kovář, druhý umělecký truhlář. Dneska bratry Kamila a Michala najdete v jejich kovárně, kde se věnují výrobě ručně kovaných nožů. Rozpoznatelné jsou díky unikátní kresbě na čepeli, která vzniká vrstvením materiálů při výrobě damaškové oceli. 
Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Kenzan, ikebana a wabi sabi v reálnom živote

Nevie sa úplne, kto prišiel s technikou kenzan-ikebany ako prvý. Keď sa bavíme o histórii kenzanu, orientačne sa dostaneme niekde k roku 1915 ad. V literatúre sa spomína, že niekedy okolo roku 1914 ad. 
Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Značky: Kvalitní krejčovství v podání Merchant & Mills

Před více než desetiletím vznikla v Anglii značka Merchant & Mills stojící právě na těchto hodnotách, která se specializuje na výrobu ručních nástrojů pro krejčovství a distribuci pečlivě vybraných udržitelných látek pro zakázkovou výrobu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Daizo Mitsukawa, narozený v roce 1961, žije a pracuje v městě Miki v prefektuře Hyogo. Je jedním z mladších kovářů pil v Japonsku a převzal kovárnu po svém otci, aby přenesl tradici do nové generace. Kromě pil, které vyrábí pro každodenní profesionální použití v tradičních řemeslech, také vytváří vysoce kvalitní řadu pil, které jsou téměř zcela ručně kovány. Tyto pily se používají při obnově důležitých a historických svatyní a chrámů. Použití sériově vyráběných pil při této práci je považováno za projev nedodržování historie a tradice, které jak budovy, tak mistrovští dřevorubci reprezentovali po staletí. Tyto vynikající pily přispívají k ochraně a samy jsou důležitou součástí kulturního dědictví Japonska. Pily od Mitsukawy by neměly být používány začátečníky!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz