Sada pilek Juntaro Mitsukawa

Kód: TT0119
8 870 Kč 7 330,58 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (2 ks)
Možnosti doručení

Krásná ručně vyrobená sada pil od Daizo Mitsukawy, považovaného za nejlepšího výrobce pil v dnešním Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato řada tradičně vyráběných a relativně malých pil je určena pro ty, kteří se věnují precizní truhlařině. Pily mají kalené čepele, které umožňují velmi čisté řezy v mnoha různých aplikacích při pracích na menších projektech. Pro snadnější rozlišení pil určených pro různé druhy řezů jsou na rukojetích umístěny symboly, které naznačují jejich zamýšlené použití. Tyto pily jsou lehké jako pírko a navíc jsou potěšením pro oko i ruku.

Made in Japan

Značka: Daizo Mitsukawa
Sada obsahuje: Kataba Crosscut, Kataba Ripcut, Kataba Diagonalcut, Flush Cutting Saw, Keyhole Saw, plátěný obal

Výroba: Daizo Mitsukawa, narozený v roce 1961, žije a pracuje v městě Miki v prefektuře Hyogo. Je jedním z mladších kovářů pil v Japonsku a převzal kovárnu po svém otci, aby přenesl tradici do nové generace.

Materiál: Pilový list z oceli nabízí extrémní ostrost, tvrdost a odolnost. Díky tomu je možné dosáhnout velmi přesného a hladkého řezu. Současně je zapotřebí jistota a zkušenost s používáním japonských pilek. Úzký list je náchylný při nesprávném užívání ke zlomení. 

Údržba: Po práci je dobré pilu vyčistit. Udržujte v suchu. Občas potřete olejem.

Poznámka: Pilový list je náchylný při nesprávném užití ke zlomení. Přílišný boční tlak nebo ohýbání vedou k poškození. Doporučuje se řezat suché dřevo. Jedná se o profesionální nástroj. Na zlomení pily se záruka nevztahuje.


Poznámka: Dodáváno v originálním balení.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

Doplňkové parametry

Kategorie: ATELIÉR
Hmotnost: 0.5 kg

Daizo Mitsukawa, narozený v roce 1961, žije a pracuje v městě Miki v prefektuře Hyogo. Je jedním z mladších kovářů pil v Japonsku a převzal kovárnu po svém otci, aby přenesl tradici do nové generace. Kromě pil, které vyrábí pro každodenní profesionální použití v tradičních řemeslech, také vytváří vysoce kvalitní řadu pil, které jsou téměř zcela ručně kovány. Tyto pily se používají při obnově důležitých a historických svatyní a chrámů. Použití sériově vyráběných pil při této práci je považováno za projev nedodržování historie a tradice, které jak budovy, tak mistrovští dřevorubci reprezentovali po staletí. Tyto vynikající pily přispívají k ochraně a samy jsou důležitou součástí kulturního dědictví Japonska. Pily od Mitsukawy by neměly být používány začátečníky!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz