Earth & Fire: Modern potters, their tools, techniques and practices

Kód: TT0291
1 375 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Kniha Země a oheň slouží jako podklad i inspirace a zkoumá techniky, postupy a nástroje více než pětačtyřiceti pracujících keramiků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

“Země a oheň: dva prvky, které jsou hlavními součástmi každého keramického díla. Hlína a teplo. Hrnčíři proměňují hlínu v kámen už více než třicet tisíc let. V této knize vám představíme některé z nejzajímavějších současných keramických umělců, a probereme, jak pracují, jaké materiály používají a jaké jsou jejich názory na toto médium.”

Kniha Země a oheň slouží jako podklad i inspirace a zkoumá techniky, postupy a nástroje více než pětačtyřiceti pracujících keramiků. Tito umělci vytvářejí vše od dřevem pálených a jemných porcelánových výrobků, přes sochařské vázy, každodenní hrnky, mísy a talíře až po šperky a nástěnné předměty, a to v široké škále stylů a médií, v nichž vytvářejí svou keramiku. Ačkoli se metody liší, celkově platí, že hlína a oheň, které umělci používají k výrobě svých předmětů, jsou jejich největšími mistry.
Kniha je rozdělena do dvou částí: země a oheň. V části věnované hlíně autorky zkoumají proces vytváření forem ze základního materiálu - hlíny - a v části věnované ohni ukazují, jak alchymie tepla a povrchových úprav může vytvořit tolik rozmanitá díla. 

Autorky: Kylie Johnson, Tiffany Johnson 
Vazba: pevná
Počet stran: 272
Rozměry: 23,7 x 27,7 cm
Rok vydání: 2023
Jazyk: Anglický

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz