Zahradní nůžky Toyama Hamono T-14

Kód: 373
Značka: Toyama Hamono
3 490 Kč
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Univerzální zahradní nůžky s působivě syrovým designem, který ověřily již generace zahradníků. Robusní, skvělé vyvážené, z kované uhlíkové oceli. Ruční výroba probíhá stále v Japonsku.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální zahradní nůžky od japonské značky Toyama Hamono. Základní kousek v portfoliu, který je vyráběný ručně a stále dle tradičních technik přetrvávajících více než 150 let. Nůžky jsou robusní, při střihu mají příjemný zpětný tah a masivní západkovou pojistku. Celoocelový model T-14 má krásný syrový look se stopami broušení, leštění a různých vrypů, navíc je barven tzv. zapečením. Nůžky jsou oveřeným kusem nejen u nadšených hobíků, ale i odborníků a profesionálů v umění bonsají, zahradnictví a sadovnictví.

Značka: Toyama Hamono
Model: T-14
Délka ostří: 60 mm
Délka celkem: 200 mm
Váha: 220 g

Užití: Víceúčelové, univerzální nůžky pro stříhání dužnatých i dřevnatých částí rostlin, kosodřevin a dřevin. Vhodné pro začátečníky i zkušené zahradníky.

Výroba: Vyrábí Toyama Hamono, japonský výrobce se sídlem v tradičním kovářském okrsku v Sanjo Niigata. Svou historii začali psát už roku 1861, kdy začali s výrobou nožířských výrobků. Dnes je Toyama Hamono zavedenou značkou a těší se uznání nejen na domácí půdě, ale i na západních trzích.Jejich současné výrobky v sobě stále nesou tradici a umění výroby samurajských japonských mečů. Při výrobě kombinují moderní výrobní technologie tažení oceli s ručním ostřením, broušením a finálním dokončením.

Materiál: Nůžky jsou vyrobeny z kované uhlíkové oceli. Černé rukojeti jsou barveny tzv. "zapečeným" a získávají zde velmi osobitý vzhled a stopy skvrn ze samotné výroby.

Údržba: Po práci vždy očistěte a udržujte nůžky v suchu. Dle míry používání pravidelně natřete olejem, nechte oschnout a dosušte. Můžete využít naši nabízenou sadu pro údržbu.

Poznámka: Dodáváno ve originálním balení. Součástí je ochranný kryt čepele.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

 

Toyama Hamono Factory

toyama hamono brand banner 2

HIDEHISHA TOYAMA HAMONO je tradiční značka vynikající v segmentu drobného zahradního náčiní. První dílna vznikla na severu Japonska v tradiční kovářské oblasti ve městě Sanjo. Firma byla založena roku 1861 a nyní je v rukou již čtvrté generace rodiny, která svůj vzdálený původ datuje až do období Edo. Tehdy z role respektovaných kovářů mečů pro třídu samurajů, dnes Hidehisha přenáší tradici do prostorů zahrad, sadů a volné krajiny.

Zahradní nůžky od Tomaya Hamono jsou i dnes nadále vyráběny ručně. Finální úpravy, ostření i grafické motivy probíhají v duchu tradičních postupů. Primárně zpracovávají ocel s vyšším podílem uhlíku, první tažení probíhá za použití moderních technologií s přesným nastavením teplot a přístupu vzduchu. Finálně je každá čepel doostřena tzv. zpětným ostřením, rukojeť je vyleštěna nebo ponechána v matu a s lehkým stopami brusu. Pro barvení nejsou používány chemické látky a na nůžkách najdete řadu decentních motivů v japonském kanji.

Právě celkové provedení je to, čím si značka Hidehisha Toyama Hamono získala přízeň v Japonsku i jinde po světě. Tvar nůžek je už při prvním osahání zřetelně ergonomický, řemeslná zručnost je vidět na první pohled. Jednotlivé modely se liší nejen svým vzhledem, ale i určením dle užití nebo zkušenosti samotného zahradníka.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz