Japonská tesařská Sekera Asano Chouna

Kód: TT0044_A
od 1 490 Kč od 1 231,40 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Jednoruční japonská sekera vyráběná po vzoru tradičních kousků s původem sahajícím až do středověku. 

Detailní informace

Velikost sekery: 570 g
Vyprodáno | TT0044_A
1 490 Kč
1 231,40 Kč bez DPH
Velikost sekery: 750 g
Skladem na showroomu (5 ks) | TT0044_B
1 990 Kč
1 644,63 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Jednoruční malá sekera se specificky tvarovanou hlavou vycházející z jednoho z tradičních modelů s historií více než tisíc let. Chouna znamená v japonském jazyce nástroj, který používají zruční řemeslníci a především tesaři ke své umělecké práci. Jedná se o příruční sekeru vhodnou pro štípání měkkého, drobnějšího dřeva nebo lze využít při řezbářské činnosti k tvarování dřeva. Čepel z vysokouhlíkové oceli lze velmi dobře brousit tradiční metodou na brusných kamenech. Její specifické vykrojení umožňuje chop až u hlavy a přesnější detailnější práci se dřevem. Topůrko je lakovaný japonský bílý dub, na konci natřen červeným páskem a s otvorem pro poutko.

Model: Asano Chouna
Typ oceli: vysokouhlíková ocel SK-5
Délka celkem: 340 mm
Délka břitu: 110 mm
Úhel zkosení hlavy: 35 stupňů
Váha sekery: 570 / 750 g

Užití: Především pro tesařskou práci a hrubější opracovávání před detailní řezbářskou prací. Úhel zkosení břitu je 35 stupňů.

Výroba: Sekera se vyrábí v Japonsku, v aglomeraci Tsubame-Sanjo, která vyniká dílnami specializujícími se na zpracování ocele, kovářství a nožířství.

Materiál: Ocelová hlava je z vysokouhlíkové oceli typu SK-5. Díky své zpracovatelnosti se používá v široké řadě nástrojů jako kuchyňské nebo lovecké nože, čepele, nástroje s dlouhým ostřím ad. Materiál má velkou houževnatost a tvrdost, ale naopak nižší odolnost proti korozi. Dřevěná rukojeť je z japonského bílého dubu.

Údržba: Sekeru skladujte na chladném a suchém místě. Hlava není z nerezové oceli, ale vysokouhlíkové oceli typu SK-5, kterou lze snadno brousit, ale má nižší odolnosti vůči korozi. Ideální je po práci sekeru do sucha otřít, případně hlavu zabalit do látky. Čas od času je možné nanést olej pro údržbu ocelových nástrojů. Broušení je možné, nejvhodnější na brusném kameni.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

asano chouna tokyo tools lifestyle 03

 

Mood

Firma Asano Mokkousho byla založena roku 1950 mladým farmářem Teisukem Asano a jeho ženou Sakae Sasagawa, dcerou tokyjského průmyslníka. Portfolio své výroby zaměřují téměř výhradně na drobné ruční nástroje pro potřeby zahrádkářů, drobných zemědělců a farmářů. Dnes firma Asano exportuje do Austrálie, USA, Kanady a západní Evropy. V naší nabídce Tokyo Tools najdete od Asano výběr ručních nástrojů pro interiérové a balkónové zahradničení, pěstování pokojovek a obstarávání velkých zahradních ploch. V Tokyo Tools Praha dovážíme zahradní nástroje Asano přímo od výrobce. 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz