Gents Saw s bukovou rukojetí

Kód: TT0088
Značka: Thomas Flinn
3 490 Kč –14 %
08 tokyotools praha Lynx 8%22 Gents Saw sekera
3 490 Kč –14 % 2 990 Kč 2 471,07 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (3 ks)
Možnosti doručení

V Anglii vyráběná ruční pila Lynx 8" Gents Saw s bukovou rukojetí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lynx 8" Dovetail Saw s bukovou rukojetí je precizní ruční pila navržená pro použítí při výrobě nábytku. 8 palcová čepel je ideální pro přesné řezy. Je speciálně navržena pro řezání dřevěných spojů typu "dovetail" (výkrojky), které jsou často používány v nábytkářské a truhlářské práci. Rukojeť pily je vyrobena z odolného bukového dřeva. Je ergonomicky navržena tak, aby poskytovala pohodlný a bezpečný úchop, což umožňuje precizní práci a kontrolu nad pilou. 

Made in England, Sheffield

Značka: Thomas Flinn 
Model: Lynx 8" Gents Saw
Délka čepele: 8' palců (20,3 cm)
Ozubení: 20tpi

Užití: Práce se dřevem. Pro profesionální i amatérské použití, modelářství, velmi jemnou a přesnou práci.

Výroba: Thomas Flinn je anglická firma z Sheffieldu s historií sahající až od roku 1923. Dnes firmu řídí žena Katie Ellis, která ji vede ve třetí generaci po svém otci a dědečkovi, který u Thomase Flinna po první světové válce začal pracovat jako učen a brusič. Samotná značka pil PAX pak sahá až do roku 1776, kdy byla produktem jednoho z největších výrobců oceli v celé Anglii.

Materiál: Bukové dřevo, mosaz. Čepel je vyrobena z vysokouhlíkové oceli, která je kalená a popouštěná, což jí dává vynikající tvrdost a dlouhou životnost.

Údržba: Dřevo i mosaz je dobré čas od času ošetřit podle potřeby, natřít olejem, osušit. Zoubky na čepeli dle míry užívání a opotřebení nabrousit.

Poznámka: Pila je dodávána v originálním balení.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

01_TokyoTools_Thomas_Flinn_factory_small

Thomas Flinn & Co. je britská firma, která se specializuje na výrobu ručních pil a dalších nástrojů pro řemeslníky a dřevaře. Firma byla založena v roce 1923 v Sheffieldu, což je historické centrum výroby nožů, pil a dalších nástrojů. Firma Thomas Flinn začala jako malý rodinný podnik, který se postupně rozrůstal. V padesátých letech se firma Thomas Flinn & Co. spojila s firmou Pax, která měla vynikající pověst v oboru výroby ručních pil. V osmdesátých letech firma Thomas Flinn & Co. prodala svou výrobu řetězových pil a zaměřila se výhradně na výrobu ručních pil. Dnes firma vyrábí širokou škálu různých typů pil a dalších nástrojů, které jsou oblíbené mezi řemeslníky a dřevaři po celém světě. Firma Thomas Flinn & Co. si stále udržuje svou tradici kvality a výroby ručních pil ve Velké Británii. Její výrobky jsou známé svou precizností a vynikající kvalitou zpracování, což je důvodem, proč jsou stále tak populární a ceněny mezi profesionály i amatéry.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz