Ruční pila s rukojetí z ořechového dřeva 6' Thomas Flinn Pax

Kód: TT0079
Značka: Thomas Flinn
1 495 Kč
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

6palcová ruční pila pro truhlářské a řezbářské práce s velmi jemným zubem od zavedené anglické značky Thomas Flinn.

Detailní informace

Detailní popis produktu

6palcová ruční pila určena pro truhlářské a řezbářské práce od tradiční anglické značky Thomas Flinn. Pila má velmi jemný zub (40tpi) z oceli s vyšším podílem uhlíku (higher-carbon steel), rukojeť se vyrábí z ořechového dřeva, objímka a vrchní lišta čepele je z leštěné mosazi. Historické logo značky na čepeli je leptané. Artikl snese nejpřísnější měřítka v rukách řemeslníka i moderního fajnšmekra.

Značka: Thomas Flinn 
Model: Pax Razor
Velikost: 6' in (15 cm)
Ozubení: 40tpi

Užití: Práce se dřevem. Pro profesionální použití, modelářství, velmi jemnou a přesnou práci.

Výroba: Thomas Flinn je anglická firma z Sheffieldu s historií sahající až od roku 1923. Dnes firmu řídí žena Katie Ellis, která ji vede ve třetí generaci po svém otci a dědečkovi, který u Thomase Flinna po první světové válce začal pracovat jako učen a brusič. Samotná značka pil PAX pak sahá až do roku 1776, kdy byla produktem jednoho z největších výrobců oceli v celé Anglii.

Materiál: Ořechové dřevo, mosaz. Čepel z oceli s vyšším podílem uhlíku (higher-carbon steel)

Údržba: Dřevo i mosaz je dobré čas od času ošetřit podle potřeby, natřít olejem, osušit. Zoubky na čepeli dle míry užívání a opotřebení nabrousit.

Poznámka: -

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

thomas flinn pax razor saw

Doplňkové parametry

Kategorie: ATELIÉR
Hmotnost: 0.3 kg

Thomas Flinn je anglická firma z Sheffieldu s historií sahající až od roku 1923. Dnes firmu řídí žena Katie Ellis, která ji vede ve třetí generaci po svém otci a dědečkovi. Ten začal u Thomase Flinna po první světové válce začal pracovat jako učen a brusič. Jeho syn Frank Philip následoval otcovo zaměření a na výrobu tradičních a velmi kvalitních řemeslnických a modelářských pil navázal.

Během 90. let firma Thomas Flinn získala do svého portfólia slavná jména produktů jako pily PAX s historii až do roku 1776 a později i firmu Garlick Saw Company, která vyráběla značku pil Lynx někdy od roku 1858.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz