Ruční japonská pila Hishika Aya

Kód: TT0025
2 240 Kč 1 851,24 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (2 ks)
Možnosti doručení

Japonská ručně vyrobená skládací pila. Extrémní ostrost a profil zubů umožňují perfektní hladký řez. Určeno pro profesionální použití i pro hobby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonská ručně vyrobená pila. Konstruována pro měkčí typy dřev. Velmi úzký pilový list je vyroben z oceli s vynikající ostrostí a trvanlivosti, zasazen je do dřevěné rukojeti s japonským motivem v kanji. Skládací mechanismus má blokovací pojistku.

Značka: Hisika Industry
Model: Aya, skládací
Délka listu: 180 mm
Váha: 196 g

Užití: Prořezávání ovocných stromů a dřevin na zahradě. Outdoorové aktivity. Určeno především pro měkké dřevo a horizontální řez.

Výroba: Vyrábí Hisika Industry, japonská nástrojařská dílna založená po 2. světové válce. Od počátku svého založení se soustředí na výrobu ručních nástrojů pro truhláře, zahradníky, lesníky a další profesionály pracující se dřevem, či na úpravě zahrad, parků nebo volné krajiny. Výroba pil probíhá ručně a kus po kusu prochází i dnes rukama japonských kovářů a brusičů.

Materiál: Pilový list z oceli nabízí extrémní ostrost, tvrdost a odolnost. Díky tomu je možné dosáhnout velmi přesného a hladkého řezu. Současně je zapotřebí jistota a zkušenost s používáním japonských pilek. Úzký list je náchylný při nesprávném užívání ke zlomení. Rukojeť je vyrobena také ručně, používá se světlé měkčí dřevo, aby při práci v ruce dobře vstřebala vibrace.

Údržba: Po práci je dobré pilu vyčistit (hlavně oblast zubů a místo kolem otočného šroubu). Udržujte v suchu. Občas potřete olejem.

Poznámka: Pilový list je náchylný při nesprávném užití ke zlomení. Pila nejlépe řeže při rovnoměrném a horizontálním tahu. Přílišný boční tlak nebo ohýbání vedou k poškození. Doporučuje se řezat suché dřevo. Jedná se o profesionální nástroj. Na zlomení pily se záruka nevztahuje.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

hishika_pilka_tokyo_tools_lifestyle

Doplňkové parametry

Kategorie: ZAHRADA
Hmotnost: 0.3 kg

Hishika jsou japonské ručně vyráběné pily pocházející z města Miki. Opět jde o lokální specifickou produkci, která stojí na dlouhé tradici fungujících kovářských dílen, nožířů a obchodníků. Původní pily mají čepele v několika variantách tvrdosti, zuby se zhotovovaly a ukláněly ručně, kus po kusu. Podobně detailní práce probíhala i při vsazování do rukojeti a ovinování přírodními materiály. Dnes se produkce více přibližuje potřebám a nárokům pro západní trhy. Výroba kombinuje tovární polotovary, finalizace však nadále zůstává v rukách samotných japonských dělníků.

Hishika vyrábí japonské zahradní pily a pilky pro truhláře a řezbáře. 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz