Outdoorový nůž Misuzu

Kód: TT0036
Značka: Misuzu
2 990 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Nůž Misuzu Hamono kusově vyráběný japonskou privátní dílnou Misuzu pana Miyawakiho ve vyhlášeném kovářském městě Miki. Tradiční technika zpracování oceli, broušení i lakování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční japonský nůž Misuzu s dlouhým oboustranným ostřím zakončený úkosem ke špičce. Zpracování ocele i finální dokončování materiálu se provádí podle tradičních lokálních technik. Nože jsou vyráběny malými kovářskými dílnami v malosériích a zakázkových produktových řadách. Jádro čepele tvoří uhlíková ocel VG10, která je potažena nerezem. Do ní se ryje grafická značka v kanji. Rukojeť ze dřeva magnolie je natřena tradičním japonským lakem Urushi. 

Značka/Dílna: Misuzu Hamono 
Model: Misuzu Bunka, Petti
Délka celkem: 210 mm
Délka čepele: 105 mm
Váha: 55 g
Ocel: VG10
Tvrdost: 59-60 HRC

Užití: Outdoorový nůž

Výroba: Dílna a obchod pana Miyawakiho se nachází v tradičním kovářském městě Miki. Výroba probíhá celá ručně -  od kování polotovaru až po finalní dokončení a individuální zdobení produktů. Specifikem těchto malých dílen jsou malosérie a na míru připravované unikáty. Ty se navzájem odlišují použitým dřevem pro rukojeť, tvarem rukojeti, individuálním zdobením čepele, nebo typem ostří. Funkční i vizuální zpracování každého kusu je tak obrazem dílny a ukázkou práce konkrétního kovářského mistra, který nůž zhotovil.

Materiál: Jádro čepele je tvořeno ocelí VG10 kalenou na tvrdost 60 HRC s nerez potahem po obou stranách. Čepel je oboustranná. Na rukojeť je použito dřevo z magnolie a je lakována japonským Urushi.

Údržba: Pro broušení použijte mokrou metodu na brusném kameni. Nemyjte v myčce na nádobí. Udržujte v suchu a běžné pokojové teplotě.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

misuzu bunka wide 2

Misuzu Hamono je malou dílnou v zázemí vyhlášeného kovářského města Miki. Výrobu a obchod vede ve třetí generaci Yamato Miyawaki a navazuje na základy výroby tříplášťových kuchyňských nožůSuzuki Shinji z roku 1946. Současná výroba probíhá celá ručně - od kování a zpracování polotovaru až po finální dokončení a zdobení produktu. Specifikem těchto malých dílen jsou malosérie a na míru připravované unikáty. Ty se navzájem odlišují třeba použitým dřevem pro rukojeť, tvarem rukojeti, individuálním zdobením čepele, nebo typem ostří. Funkční i vizuální zpracování každého kusu je tak obrazem dílny a ukázkou práce konkrétního kovářského mistra, který nůž zhotovil.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz