O nás

JSME MODERNÍ ŽELEZÁŘSTVÍ V PRAZE

Tokyo Tools je nezávislým prodejcem stylového ručního nářadí z Japonska, Anglie, Německa a Nizozemí. Věříme v jednoduché věci, v rostoucí význam uvážlivé spotřeby a v životodárné vlastnosti našich nástrojů. Sjednocují to nejlepší z tradice a designu země jejich původu.

 

DOVÁŽÍME NÁŘADÍ, KTERÉ SNOUBÍ HISTORICKÝ ODKAZ S MODERNÍ DOBOU.

Věříme v jednoduchý životní styl, v rostoucí význam uvážené spotřeby a v životodárné vlastnosti našich nástrojů, které dohromady spojuje to nejlepší z tradice, designu a kvalitního zpracování.I když se vám díky novým technologiím mohou zdát některé postupy a nástroje už dávno přežité, mají v sobě stále své kouzlo, které stojí za to objevit. Vzestup moderní kaligrafie, knihtisku, řezbářství, vyšívání, prostého zahradničení či zálesáctví je toho důkazem.

 tokyo tools  about 5

tokyo tools  about 7

tokyo tools  about 8


 

JE DŮLEŽITÉ MÍT SILNÝ VZTAH K NÁSTROJI, KTERÝ POUŽÍVÁTE I K PROSTORU VE KTERÉM TVOŘÍTE.

Každý pracovní prostor je pro svého majitele svatyní ukrývající spousty odkazů a příběhů. Ať je to styl, kterým je napsáno jméno na vstupních dveřích, jakým způsobem jsou poskládány papíry na stole, nebo která z gramofonových desek zrovna utváří tu pravou atmosféru pro další projekt. Každý, kdo chce tvořit, potřebuje proměnit svoji dílnu v intimní prostor podobný domovu a pečovat zde o všechny věci, které jsou nám blízké a které nám pomáhají vytvářet něco nového.

tokyo tools  about 1

tokyo tools  about 4

tokyo tools  about 9

 

UŽ SAMOTNÉ ŘEMESLNÉ PROCESY JSOU TRVALÝM ZDROJEM INSPIRACE. MODERNÍ ŘEMESLNÍK PAK OBJEVUJE TY STARÉ A EXPERIMENTUJE S TĚMI NOVÝMI.

Věříme, že moderní řemeslo je o tom, nebát se pracovat a navázat vztah s jakýmkoli materiálem. Stejně tak je to u nástrojů, které používáme a o místě, ve kterém tvoříme. Navzdory masovému konzumu a výrobkům, které se navzájem mezi sebou kopírují, zde existují komunity řemeslníků, kteří neustále tvoří unikátní a ručně dělané produkty. Každý z nich má pak svoji vlastní duši, svůj proces a materiál, ze kterého byl vyroben. To vše s úctou k minulosti a s odvahou přidat vždy něco nového.

tokyo tools  about 11

tokyo tools  about 10

 

#ModernDayHardwareStore

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz