O nás

JSME MODERNÍ ŽELEZÁŘSTVÍ V PRAZE.

Tokyo Tools přináší ruční nástroje z různých zemí po celém světě, jako jsou Japonsko, Anglie, Německo, Švédsko, Amerika a Nizozemsko. Vybíráme z kvalitních nástrojů spojených s historií a kulturou každé země.

DOVÁŽÍME NÁŘADÍ, KTERÉ SNOUBÍ HISTORICKÝ ODKAZ S MODERNÍ DOBOU.

Tokyo Tools je independent dealer nástrojů z různých koutů světa. Věříme v nekompromisní životní styl, zvýšený význam uvážené spotřeby a především životodárné vlastnosti našich nástrojů. Ty propojují nejlepší z tradice, designu a prvotřídního zpracování. I když se některé postupy a technologie mohou zdát zastaralé, náš sortiment poskytuje nástroje, které stojí za to objevit. Vzestup moderní kaligrafie, knihtisku, řezbářství, vyšívaní, zahradničení a zálesáctví je toho nezvratným důkazem.

 tokyo tools  about 5

tokyo tools  about 7

tokyo tools  about 8


 

JE DŮLEŽITÉ MÍT SILNÝ VZTAH K NÁSTROJI, KTERÝ POUŽÍVÁTE I K PROSTORU VE KTERÉM TVOŘÍTE.

Každý pracovní prostor je pro svého majitele svatyní ukrývající spousty odkazů a příběhů. Ať je to styl, kterým je napsáno jméno na vstupních dveřích, jakým způsobem jsou poskládány papíry na stole, nebo která z gramofonových desek zrovna utváří tu pravou atmosféru pro další projekt. Každý, kdo chce tvořit, potřebuje proměnit svoji dílnu v intimní prostor podobný domovu a pečovat zde o všechny věci, které jsou nám blízké a které nám pomáhají vytvářet něco nového.

tokyo tools  about 1

tokyo tools  about 4

tokyo tools  about 9

 

UŽ SAMOTNÉ ŘEMESLNÉ PROCESY JSOU TRVALÝM ZDROJEM INSPIRACE. MODERNÍ ŘEMESLNÍK PAK OBJEVUJE TY STARÉ A EXPERIMENTUJE S TĚMI NOVÝMI.

Věříme, že moderní řemeslo je o tom, nebát se pracovat a navázat vztah s jakýmkoli materiálem. Stejně tak je to u nástrojů, které používáme a o místě, ve kterém tvoříme. Navzdory masovému konzumu a výrobkům, které se navzájem mezi sebou kopírují, zde existují komunity řemeslníků, kteří neustále tvoří unikátní a ručně dělané produkty. Každý z nich má pak svoji vlastní duši, svůj proces a materiál, ze kterého byl vyroben. To vše s úctou k minulosti a s odvahou přidat vždy něco nového.

tokyo tools  about 11

tokyo tools  about 10

 

#ModernDayHardwareStore

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz