Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Kód: TT0002
1 490 Kč
Skladem na showroomu
Možnosti doručení

Tradiční japonský kapesní nůž Higonokami od značky Nagao Kanekoma Factory. Kultovní sběratelský artikl ruční výroby s originálním zdobením v kanji.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční kapesní nůž Higonokami je vyráběn ruční metodou dle japonských tradic. Na konci 19. století se spojil velkoobchodník s kovářem mečů a začali společně vyrábět na ostrově Kjůšu první nože pro aristokraty i běžnou populaci. Nerezová ručně ohýbaná střenka je doplněna o motiv v kanji, čepel je z nerezové oceli a je zakončena typickou páčkou chiraki.

Detail

Výroba: Japonsko
Značka: Higonokami Kanekoma
Model: Stainless VG-10
Ocel: nerezová
Délka čepele: 75 mm
Délka rukojeti: 100 mm
Váha: 44 g

Higonokami Kanekoma

Původ Higonokami nožů se datuje až do 19. století, kdy byly prvně vyrobeny v oblasti Higo na japonském ostrově Kjúšú. Podle legendy je objednali samurajové, kteří chtěli jednoduchý a praktický nástroj na každodenní použití. Nože se staly symbolem japonské řemeslné tradice a kultury a přežily i omezení výroby během druhé světové války.

Materiál

Čepel je vyrobena z nerezové ocely. Střenka je ručně ohýbaná nerez. Na obou částech se objevuje používáním a léty příjemná přirozená patina.

Údržba

Žádná speciální údržba není nůtná. Nůž po práci očistěte. Docela tuhá akce mechanismu, která se časem povolí, lze dotáhnout ostrým zaklepáním na nýt kladivem.

Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Odesíláme do 24 hodin

Odesíláme nejpozději následující pracovní den od objednání. Doručení do 2-4 pracovní dnů přes Zásilkovnu.
Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Showroom v Praze

Objednaný nástroj si můžete vyzvednout ten samý den v našem vršovickém showroomu.
Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Expresně po Praze

Váš nástroj doručíme do 2 hodin od objednání.
Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Higonokami: Japonské nože s bohatou historií

V hlubokých kořenech japonského řemeslného dědictví se skrývá jedinečný kapesní nůž Higonokami. Jeho příběh sahá až do 19. století. Od té doby se stal symbolem japonské tradice a kultury, přežil obtíže válek a okupace, aby nakonec znovu získal svou popularitu mezi lidmi po celém světě.
Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Značky: Nadčasové nože Pallarés Solsona

Katalánské nožířství nabízí nože s duší, které potěší i ty nejnáročnější z vás. Nadšencům do tradičních značek s dlouholetou historií rukodělné výroby při pohledu na jejich produkty srdce zaplesá radostí. A jaké že jsou hlavní rozdíly mezi nerezovou a uhlíkovou ocelí, ze které Pallarés Solsona své nadčasové kusy vyrábí? 
Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

O svoje pracovné nástroje sa treba starať. Ako na to?

V minulom článku sme písali o tom, ako si vo svojich pracovných nástrojoch udržať poriadok. Je tu však ešte jeden krok, na ktorý by sme predtým, než nástroje vrátime na miesto, nemali zabúdať. A to na ich očistenie a správne ošetrenie. Poďme však pekne po poriadku.

Product Reel 1

Product Reel 2

Product Reel 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

higonokami_factory_tokyo_tools_praha_sml 

Původ Higonokami nožů se datuje až do 19. století, kdy byly prvně vyrobeny v oblasti Higo na japonském ostrově Kjúšú. Podle legendy je objednali samurajové, kteří chtěli jednoduchý a praktický nástroj na každodenní použití. Nože se staly symbolem japonské řemeslné tradice a kultury a přežily i omezení výroby během druhé světové války. Po válce se jejich výroba obnovila a dnes jsou Higonokami nože stále ručně vyráběny v Japonsku, což je pro ně přidává na hodnotě a jsou tedy vyhledávanými sběratelskými kousky, stejně jako praktickými nástroji pro každodenní použití.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz