Japonský kapesní nůž Higonokami VG10 100

Kód: TT0002
1 490 Kč –20 % 1 190 Kč 983,47 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (>5 ks)
Možnosti doručení

Tradiční japonský kapesní nůž Higonokami od značky Nagao Kanekoma Factory. Kultovní sběratelský artikl ruční výroby s originálním zdobením v kanji.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční japonský kapesní nůž Higonokami nabízí všestranné použití. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů nože v Japonsku. V dobách zlaté éry měl v Japonsku tenhle ručně kovaný nožík každý muž v práci, žena v domácnosti, nosili ho i děti do školy. Čepel s ocelovým jádrem má oboustranný břit a je zakončena typickou páčkou chiraki. Nerezová ručně ohýbaná střenka je doplněna o klasický motiv v kanji. 

Made in Japan

Značka: Nagao Kanekoma
Model: Stainless VG-10
Tvrdost oceli: 61 HRC
Délka čepele: 75 mm
Délka rukojeti: 100 mm
Váha: 44 g

Užití: víceúčelový kapesní nůž

Výroba: Nageo Kanekoma Factory byla založena kovářem a obchodníkem na ostrově Kjůšu už roku 1896. Dodnes se firma drží původních postupů a své produkty vyrábí ručně. Warikomi je tradiční kovářskou metodou na výrobu nožů a mečů, kdy se mezi rozštípnuté a rozehřáté železo vloží plát oceli. Tříplášťový sendvič železo-ocel-železo se při následném kalení vodou nebo olejem utáhne a brousí ve dvou fázích na rotačních brusných kamenech. Vše opět ručně kus po kusu.

Materiál: Čepel je tvořena ukovanou slitinou oceli (jádro) a železa (plášť). V průběhu času se může objevit patina. Střenka je ručně ohýbaná nerez.

Údržba: Docela tuhá akce mechanismu, která se časem povolí, lze dotáhnout ostrým zaklepáním na nýt kladivem. Po práci vždy očistěte a udržujte v suchu. Dle míry používání pravidelně natřete olejem, nechte oschnout a dosušte. Pro broušení použijte mokrou metodu na brusném kameni.

Poznámka: Dodáváno v originálním zdobeném balení.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

Blog: 

Higonokami: Japonské nože s bohatou historií

Toyo Steel spolupráce s fashion značkami

nuz_higo_tokyo_tools_lifestyle

Doplňkové parametry

Kategorie: KEMPING
Hmotnost: 0.2 kg

Product Reel 1

Product Reel 2

Product Reel 3

higonokami_factory_tokyo_tools_praha_sml 

Původ Higonokami nožů se datuje až do 19. století, kdy byly prvně vyrobeny v oblasti Higo na japonském ostrově Kjúšú. Podle legendy je objednali samurajové, kteří chtěli jednoduchý a praktický nástroj na každodenní použití. Nože se staly symbolem japonské řemeslné tradice a kultury a přežily i omezení výroby během druhé světové války. Po válce se jejich výroba obnovila a dnes jsou Higonokami nože stále ručně vyráběny v Japonsku, což je pro ně přidává na hodnotě a jsou tedy vyhledávanými sběratelskými kousky, stejně jako praktickými nástroji pro každodenní použití.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz