Prémiový japonský nůž Higonokami Blue Steel Damascus

Kód: TT0001
3 190 Kč –13 %
02 tokyotools praha higonokami damascus
3 190 Kč –13 % 2 790 Kč 2 305,79 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (>5 ks)
Možnosti doručení

Stylový japonský kapesní nůž v prémiovém provedení od značky Higonokami

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční kapesní nůž Higonokami je vyráběn ruční metodou dle japonských tradic. Na konci 19. století se spojil velkoobchodník s kovářem mečů a začali společně vyrábět na ostrově Kjůšu první nože pro aristokraty i běžnou populaci. Mosazná střenka je doplněna o motiv v kanji, třípláštová čepel s ocelovým jádrem je z damaškové oceli. 

Značka: Nagao Kanekoma
Model: Blue Steel Damascus
Tloušťka čepele: 4,2 mm
Délka čepele: 75 mm
Délka rukojeti: 100 mm
Váha: 85 g

Užití: víceúčelový kapesní nůž

Výroba: Nageo Kanekoma Factory byla založena kovářem a obchodníkem na ostrově Kjůšu už roku 1896. Dodnes se firma drží původních postupů a své produkty vyrábí ručně. Warikomi je tradiční kovářskou metodou na výrobu nožů a mečů, kdy se mezi rozštípnuté a rozehřáté železo vloží plát oceli. Tříplášťový sendvič železo-ocel-železo se při následném kalení vodou nebo olejem utáhne a brousí ve dvou fázích na rotačních brusných kamenech. Vše opět ručně kus po kusu.

Materiál: Jádro čepele je z vyrobeno z damaškové oceli.Výroba damaškové oceli je založena na složitém procesu, který zahrnuje ohřev, kování a opakované skládání a vrstvení kovu. Výsledkem je unikátní vzor, který je způsoben rozdílnou strukturou vrstev oceli, které jsou do sebe spojeny. Střenka je ručně ohýbaná mosaz. Na obou částech se objevuje používáním a léty příjemná přirozená patina.

Údržba: Ocel s vyšším podílem uhlíku (tzv. uhlíková ocel) nabízí vyšší ostrost, snazší broušení, avšak vyžaduje oproti nerezu větší péči. Čepel z uhlíkové oceli udržujte po použití čistou a suchou. Při delším skladování doporučujeme zakonzervovat vhodným olejem. Případná tvorba patiny je u uhlíkové oceli běžným jevem a nejedná se o vadu materiálu. Docela tuhá akce mechanismu, která se časem povolí, lze dotáhnout ostrým zaklepáním na nýt kladivem. Po práci vždy očistěte a udržujte v suchu. Pro broušení použijte mokrou metodu na brusném kameni.

Poznámka: Dodáváno v originální zdobené krabičce ze dřeva.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KEMPING
Hmotnost: 0.2 kg

higonokami_factory_tokyo_tools_praha_sml 

Původ Higonokami nožů se datuje až do 19. století, kdy byly prvně vyrobeny v oblasti Higo na japonském ostrově Kjúšú. Podle legendy je objednali samurajové, kteří chtěli jednoduchý a praktický nástroj na každodenní použití. Nože se staly symbolem japonské řemeslné tradice a kultury a přežily i omezení výroby během druhé světové války. Po válce se jejich výroba obnovila a dnes jsou Higonokami nože stále ručně vyráběny v Japonsku, což je pro ně přidává na hodnotě a jsou tedy vyhledávanými sběratelskými kousky, stejně jako praktickými nástroji pro každodenní použití.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz