Květinové nůžky Toyama Hamono Ikebana S/S T10

Kód: TT0011
Značka: Toyama Hamono
3 190 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Profesionální japonské nerezové nůžky navrženy pro aranžování květin Ikebana.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonské nerezové nůžky navrženy pro  aranžování květin stylu Ikebana. Určeno pro profesionální práci. Model T-10 je vyroben z nereznoucí oceli s finálním leštěním povrchu. Čepele nůžek jsou krátké, extrémně ostré, ale s malým průměrem střihu. Důraz je kladen při práci na hladký cut a minimální poškození vláken rostliny, čímž je dosaženo její lepší schopnosti absorbovat vodu. Celkový ergonomický design je však predurčuje do rukou zkušených zahradníků a profesionálních květinových ateliérů - střih je volný bez odporu a rukojeti jsou hadovitě protáhlé ve tvaru S/S.

Značka: Toyama Hamono
Model: T-10
Délka ostří: 50 mm
Průměr střihu: 10 mm
Délka celkem: 165 mm
Váha: 138 g

Užití: Nůžky jsou určeny pro profesionální stříhání květin japonského umění ikebana. Možno používat i pro péči o bonsai. Vhodné pro zkušenější zahradníky.

Výroba: Vyrábí Toyama Hamono, japonský výrobce se sídlem v tradičním kovářském okrsku v Sanjo Niigata. Svou historii začali psát už roku 1861, kdy začali s výrobou nožířských výrobků. Dnes je Toyama Hamono zavedenou značkou a těší se uznání nejen na domácí půdě, ale i na západních trzích.Jejich současné výrobky v sobě stále nesou tradici a umění výroby samurajských japonských mečů. Při výrobě kombinují moderní výrobní technologie tažení oceli s ručním ostřením, zpětným broušením a finálním dokončením tvarů, úhlů nebo leštění.

Materiál: Nůžky jsou vyrobeny z oceli s nižším podílem uhlíku - tzv. nereznoucí ocel.

Údržba: Po práci vždy očistěte a udržujte nůžky v suchu. Dle míry používání pravidelně natřete olejem, nechte oschnout a dosušte. Můžete využít naši nabízenou sadu pro údržbu.

Poznámka: Dodáváno v dárkovém balení. Součástí je ochranný kryt čepele.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

toyama_hamono_T10_tokyo_tools_lifestyle

 

Doplňkové parametry

Kategorie: ZAHRADA
Hmotnost: 0.2 kg

Toyama Hamono Factory

Toyama Hamono Scissors T10 Video

toyama hamono brand banner 2

HIDEHISHA TOYAMA HAMONO je tradiční značka vynikající v segmentu drobného zahradního náčiní. První dílna vznikla na severu Japonska v tradiční kovářské oblasti ve městě Sanjo. Firma byla založena roku 1861 a nyní je v rukou již čtvrté generace rodiny, která svůj vzdálený původ datuje až do období Edo. Tehdy z role respektovaných kovářů mečů pro třídu samurajů, dnes Hidehisha přenáší tradici do prostorů zahrad, sadů a volné krajiny.

Zahradní nůžky od Tomaya Hamono jsou i dnes nadále vyráběny ručně. Finální úpravy, ostření i grafické motivy probíhají v duchu tradičních postupů. Primárně zpracovávají ocel s vyšším podílem uhlíku, první tažení probíhá za použití moderních technologií s přesným nastavením teplot a přístupu vzduchu. Finálně je každá čepel doostřena tzv. zpětným ostřením, rukojeť je vyleštěna nebo ponechána v matu a s lehkým stopami brusu. Pro barvení nejsou používány chemické látky a na nůžkách najdete řadu decentních motivů v japonském kanji.

Právě celkové provedení je to, čím si značka Hidehisha Toyama Hamono získala přízeň v Japonsku i jinde po světě. Tvar nůžek je už při prvním osahání zřetelně ergonomický, řemeslná zručnost je vidět na první pohled. Jednotlivé modely se liší nejen svým vzhledem, ale i určením dle užití nebo zkušenosti samotného zahradníka.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz