Swedish ropes: Konopí, Sisal, Len

Kód: TT0097
Značka: Swedish rope
325 Kč 268,60 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (>5 ks)
Možnosti doručení

Přírodní švédský provaz vyrobený z konopí, sisalu a lnu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada přírodních provázků od Swedish ropes. Balení obsahuje 3 klubka.

Konopí je populárním materiálem, neboť se jedná o rychle rostoucí a obnovitelný zdroj, zároveň biologicky odbouratelný. Konopný provaz je robustní, odolný a odolává UV záření, což ho činí vhodným pro použití venku.

Sisal, další přírodní vlákno. Pochází z agávových listů a je známý svou pevností a odolností. Sisalové provazy jsou též odolné proti slunečnímu záření a slané vodě, což je činí vhodnými pro námořní lana.

Lněné provazy jsou lehké a flexibilní, ale přesto pevné a odolné. Lněné provazy jsou využívány k dekorativním účelům a také pro různé jiné aplikace.

Velikost balení: 220mm x 75mm x 75mm

Made in Sweden

01_tokyo_tools_swedish_ropes_wide_small

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DOMA
Hmotnost: 0.2 kg

 

V roce 1889 založil Knut Westerberg svoji firmu jako "Knut Westerberg Repslagare". V roce 1918 převzal P. Janssons Repslageri v Norrköpingu. Dříve vyráběli pouze z přírodních vláken jako konopí a bavlna, ale po 2. světové válce začali používat polyamidová a polyesterová vlákna. Společnost úzce spolupracovala s textilním průmyslem v Norrköpingu, aby měla dostatek bavlny a vytvořila nové lano z polyesterových vláken. V roce 1988 se ujal vedení firmy čtvrtá generace Westerbergů a v roce 1996 byly postaveny nové sklady, kanceláře a obchod. Firma stále roste a v roce 2000 přidala nové výrobní zařízení a stroje. V roce 2017 převzala vedení společnosti již pátá generace Westerbergů.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz