Japonská jednoruční sekera Mizuno

Kód: TT0087
3 049 Kč 2 519,83 Kč bez DPH
Skladem na showroomu (5 ks)
Možnosti doručení

 

Jednoruční japonská sekera pro každého dřevorubce se zájmem o japonskou kulturu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonská sekera Mizuno Warikomi Jigata Masakari je tradiční japonský nástroj, který je vyroben z vysoce kvalitní oceli a zpracován japonskými řemeslníky tradičními metodami. Sekera se používá k dřevorubectví, zejména k štípání dřeva, ale také tesaři k sekání a tvarování dřeva při stavbě tradičních japonských domů. Sekera je velmi ostrá a odolná. Má ergonomickou rukojeť, která poskytuje pohodlný a pevný úchop. Tato sekera je ideální pro ty, kteří mají zájem o tradiční japonské nástroje a mají zkušenosti s prací se dřevem na profi úrovni. Tento typ sekerky může být použit i při kempování, pro přípravu dřeva na oheň nebo stavbu přístřešku.


Model: Warikomi Jigata Masakari
Typ oceli: S45C
Délka celkem: 450 mm

Délka břitu: 110 mm 

Váha hlavy: 570 g

Výroba: Sekera se vyrábí v Japonsku, v Sanjo-Niigata, tradiční kovářské oblasti.

Materiál: Pro výrobu sekery se používá speciální technologie zvaná "Warikomi", která spojuje tvrdou a měkkou ocel do jednoho kusu. Tento proces zajišťuje, že sekera je velmi ostrá a odolná, zatímco má stále dostatečnou pružnost pro účinné štípání dřeva a sekání. Materiál má velkou houževnatost a tvrdost, ale naopak nižší odolnost proti korozi. Dřevěná rukojeť je z japonského dubu. 

Údržba: Sekeru skladujte na chladném a suchém místě. Hlava není z nerezové oceli, ale vysokouhlíkové oceli, kterou lze snadno brousit, ale má nižší odolnosti vůči korozi. Ideální je po práci sekeru do sucha otřít, případně hlavu zabalit do látky. Čas od času je možné nanést olej pro údržbu ocelových nástrojů. Broušení je možné, nejvhodnější na brusném kameni.

Pozn: Součástí je kryt z přírodní kůže.

Kompletní informace o dopravě, platbě a doručení zboží ZDE.

01_tokyotools_praha_mizuno_sekera_wide_small 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: NEW & RESTOCKED
Hmotnost: 2 kg

Mizuno Workshop

01_tokyotools_praha_mizuno_brand_small

Mizuno bylo založena v roce 1937 Yoshio Mizunem v Sanjo City, které se nachází v prefektuře Niigata v Japonsku. Sanjo City je známé pro svou dlouhou historii a tradici kovovýroby a Mizuno Industries sehrálo důležitou roli v průmyslovém rozvoji města. Mizuno má v nabídce ručně vyráběné sekyry, které jsou vyrobeny v tradičním japonském stylu z vysoce kvalitních materiálů. Tyto sekyry jsou vyráběny pomocí technik, které se používají po staletí, a jsou pečlivě zpracovány mistry svého řemesla. Ruční výroba seker je velmi časově náročná, protože každá sekera je vyrobena individuálně a musí být pečlivě vybroušena a ošetřena, aby se zajistila vysoká kvalita. Mistři, kteří ručně vyrábějí tyto sekery, mají mnoho let zkušeností a dokonalé znalosti v oblasti kovovýroby a výroby seker. Mizuno si udržuje tradici ruční výroby seker a nabízí širokou škálu modelů, které jsou vyrobeny podle nejvyšších standardů kvality. Tyto sekyry jsou velmi oblíbené mezi sběrateli a profesionály, kteří si cení ruční práce a tradičního japonského řemesla.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz